Nový

Iron Out 500 ml

Nový

Auto Finesse Iron Out je intenzívny čistič navrhnutý tak, aby rozpustil brzdový prach a nečistoty  bohaté na železité častice.

Viac informácií

14,95€

Viac informácií

Hoci sa najlepšie hodí na čistenie silne znečistených diskov je tiež úplne bezpečný pre použitie aj na iných vonkajších povrchoch kde dochádza ku kontaminácii železitými časticami. Príklady takýchto nečistôt zahŕňajú prach v okolí železníc, ktorý môže byť odolný aj voči najagresívnejším clayom, alebo železitý spad, ktorý nemusí byť na prvý pohľad viditeľný, ale ľahko ho cítiť končekmi prstov.

Hlavnou zložkou v Auto Finesse Iron Out je účinná neutralizovaná soľ kyseliny. Tá mení častice železa do rozpustnej formy, takže je možné ich ľahko spláchnuť preč prúdom vody. Auto Finesse Iron Out je bezpečnejší a menej agresívny ako tradičné čističe kolies na báze kyseliny, je ale rovnako efektívny pokiaľ ide o čistiacu silu. Jeho gélovitá kompozícia znamená, že zostane na ošetrovaných plochách dlhšie, predlžuje tak svoju pracovnú dobu a minimalizuje nutnosť agitácie len na najviac extrémne prípady.

Auto Finesse Iron Out je nariedený na správnu silu pre bezpečné vonkajšie použitie (je vhodný pre použitie na všetkých vonkajších povrchoch). Umyte a opláchnite časti karosérie, ktoré sa chystáte ošetriť, bežným spôsobom. Pracuje na 3-4 paneloch naraz. Nastriekajte Auto Finesse Iron Out na povrch v dostatočnom množstve a nechajte pôsobiť 5-10 minút; počas tejto doby sa transparentný roztok postupne sfarbí do fialova. Tento proces znemená že sa železité častice postupne rozpúšťajú (táto reakcia môže pôsobiť veľmi dramaticky, ale je úplne bežná a možno ju očakávať).

Hoci je Auto Finesse Iron Out v podstate bezdotykový čistič, môžete ho agitovať buď s mikrovláknovou utierkou (na karosérii a sklách), alebo štetcom (na diskoch) ak si to situácia bude vyžadovať. Cca po 10 minútach, resp. akonáhle sa tmavo fialový roztok začne vysúšať (je absolútne bezpečné nechať Auto Finesse Iron Out vyschnúť, za predpokladu, že pracujete niekde v tieni a mimo priameho slnečné svetla) opláchnite povrchy, ktoré ste ošetrovali silným prúdom vody. V prípade že roztok plne vyschne budete musieť použiť silnejší prúd vody z tlakovej umývačky na odstránenie zvyškov.

Po opláchnutí skontrolujte ošetrené plochy, kým sú ešte mokré, špičkami prstov. Čistý lak a sklo by mali byť dokonale hladké (ak vaše prsty nie sú dosť citlivé, dajte si na ruku mikroténové vrecko, alebo rukavicu). Ak nájdete nejaké drsné miesta, je pravdepodobné, že povrch je kontaminovaný aj  neželeznými časticami (napr. tzv. overspray), a bude musieť byť starostlivo ošetrený clayom pred akýmkoľvek leštením, alebo nanesením vosku, alebo sealentu.

30 other products in the same category: